Jonathan Law Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: October 2016   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Color Key: Home Event || Away Event || Practice || Holiday/Closing || Misc. Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
MISC Platt Tech Football Game 2:00 p.m.
B XC [V] Hale Ray Invitational TBA
G XC [V] Hale Ray Invitational TBA
G VB [V] @ Trinity Catholic 4:30 p.m.
B SOC [JV] @ East Haven 3:45 p.m.
G VB [JV] @ Trinity Catholic 3:00 p.m.
2
Rosh Hashana begins at sundown
3
Rosh Hashana
4
B XC [V] Neubauer Invitational 3:45 p.m.
G XC [V] Neubauer Invitational 3:45 p.m.
G VB [V] @ West Haven 5:15 p.m.
G VB [JV] @ West Haven 3:45 p.m.
Rosh Hashana
5
G SWIM [V] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
MISC Conferences 5:30 p.m.
6
B SOC [V] v. Foran 7:00 p.m.
G SOC [V] v. Foran 5:00 p.m.
G VB [V] v. Cheshire 5:00 p.m.
MISC Conferences 1:00 p.m.
G VB [JV] v. Cheshire 3:45 p.m.
B SOC [JV] @ Foran 3:45 p.m.
FB [FR] @ Wilbur Cross 3:30 p.m.
7
FB [V] v. Wilbur Cross 7:00 p.m.
G SWIM [V] v. East Haven/Wilbur Cross 3:45 p.m.
G SOC [JV] v. Foran 3:45 p.m.
B XC [V] @ Platt Tech, Stratford, West Haven, Whitney Tech 3:45 p.m.
G XC [V] @ Platt Tech, Stratford, West Haven, Whitney Tech 3:45 p.m.
8
G VB [V] v. Foran 12:00 p.m.
G VB [JV] v. Foran 10:45 a.m.
FB [JV] @ Wilbur Cross -Cancelled
9
 
10
Columbus Day
11
B SOC [V] v. Career/Hillhouse 4:30 p.m.
G SWIM [V] @ West Haven 3:45 p.m.
G VB [V] @ Sheehan 4:00 p.m.
Yom Kippur begins at sundown
12
Yom Kippur
13
B XC [V] v. Hillhouse 3:45 p.m.
G XC [V] v. Hillhouse 3:45 p.m.
G SWIM [V] v. Bunnell 3:45 p.m.
MISC 8th Grade Night 6:00 p.m.
B SOC [V] @ Daniel Hand 6:30 p.m.
B SOC [JV] @ Daniel Hand 4:30 p.m.
14
G SOC [V] v. Cheshire 4:30 p.m.
G VB [V] v. Hamden 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Hamden 3:45 p.m.
15
G SOC [JV] v. Cheshire 10:30 a.m.
B SOC [V] @ Aerospace 12:00 p.m.
16
 
17
B SOC [V] v. Amity 4:30 p.m.
G SOC [V] @ North Haven 6:30 p.m.
G VB [V] @ Sacred Heart Academy 5:15 p.m.
G VB [JV] @ Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
18
B SOC [JV] v. Amity 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Hamden 4:00 p.m.
G SOC [JV] @ North Haven 3:45 p.m.
19
G SOC [V] v. Amity 3:45 p.m.
G VB [V] v. Gilbert 5:15 p.m.
G VB [JV] v. Gilbert 4:00 p.m.
B SOC [V] @ Branford 6:30 p.m.
20
G SOC [JV] v. Amity 3:45 p.m.
B XC [V] SCC Championships 1:00 p.m.
G XC [V] SCC Championships 1:00 p.m.
21
B SOC [V] v. Sheehan 5:00 p.m.
G SWIM [V] v. North Haven 5:00 p.m.
G VB [V] v. Lyman Hall 5:30 p.m.
G VB [JV] v. Lyman Hall 4:15 p.m.
G SOC [V] @ Hamden 7:00 p.m.
22
B SOC [JV] v. Sheehan 10:30 a.m.
G SOC [JV] @ Hamden 10:30 a.m.
23
 
24
B XC [V] Platt Tech Invitational 3:45 p.m.
G XC [V] Platt Tech Invitational 3:45 p.m.
G VB [V] @ Gilbert 5:15 p.m.
G VB [JV] @ Gilbert 4:00 p.m.
25
G VB [V] v. North Haven 6:00 p.m.
B SOC [JV] v. East Haven 3:45 p.m.
G VB [JV] v. North Haven 4:45 p.m.
26
B SOC [V] @ Foran 5:45 p.m.
G SOC [V] @ Foran 7:45 p.m.
27
G SWIM [V] @ Foran 5:00 p.m.
FB [FR] @ Sheehan 6:00 p.m.
28
FB [V] v. Sheehan 7:00 p.m.
G VB [V] v. Lewis Mills 4:00 p.m.
29
B SOC [V] v. East Haven 2:00 p.m.
G SOC [V] v. Wilbur Cross 10:30 a.m.
G VB [V] v. East Haven 5:00 p.m.
B XC [V] CIAC Class MM Championship 1:00 p.m.
G XC [V] CIAC Class MM Championship 1:30 p.m.
FB [JV] @ Sheehan -Cancelled
30
 
31
B SOC [JV] v. Foran 3:45 p.m.
Halloween