Foran Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: October 2018   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Color Key: Home Event || Away Event || Practice || Holiday/Closing || Misc. Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
B SOC [V] v. East Haven 6:00 p.m.
G VB [V] v. Sheehan 5:00 p.m.
G SOC [JV] v. West Haven 3:30 p.m.
G VB [JV] v. Sheehan 4:00 p.m.
2
G SWIM [V] v. Daniel Hand 4:00 p.m.
G VB [V] @ Jonathan Law 6:00 p.m.
G VB [JV] @ Jonathan Law 4:45 p.m.
3
B XC [V] Neubauer Invitational TBA
B SOC [V] @ Jonathan Law 5:30 p.m.
G XC [V] Neubauer Invitational TBA
G SOC [V] @ Jonathan Law 7:30 p.m.
4
G SWIM [V] v. Amity 7:00 p.m.
G VB [V] v. East Haven 5:00 p.m.
G VB [JV] v. East Haven 4:00 p.m.
B SOC [JV] @ Jonathan Law 3:45 p.m.
5
B SOC [V] v. West Haven 6:00 p.m.
6
G SOC [V] v. Lauralton Hall 3:00 p.m.
B SOC [JV] v. West Haven 10:00 a.m.
G SOC [JV] v. Lauralton Hall 5:00 p.m.
B XC [V] Wickham Invitational TBA
G XC [V] Wickham Invitational TBA
7
 
8
B SOC [V] v. Jonathan Law 7:30 p.m.
G SOC [V] v. Jonathan Law 5:30 p.m.
9
G VB [V] v. Jonathan Law 6:00 p.m.
G VB [JV] v. Jonathan Law 5:00 p.m.
G SWIM [V] @ Bunnell 6:30 p.m.
G SOC [JV] @ Jonathan Law 3:45 p.m.
10
B XC [V] v. Hillhouse 4:00 p.m.
B SOC [V] v. Guilford 3:45 p.m.
G XC [V] v. Hillhouse 4:00 p.m.
G VB [V] v. Shelton 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Shelton 4:00 p.m.
11
 
12
FB [V] v. Bunnell 7:00 p.m.
G VB [V] @ Guilford 6:30 p.m.
G SOC [JV] @ North Haven 3:45 p.m.
G VB [JV] @ Guilford 5:00 p.m.
13
G SOC [V] v. Bunnell 5:00 p.m.
G SOC [JV] v. Bunnell 3:00 p.m.
FB [JV] @ Bunnell 11:00 a.m.
14
 
15
G SOC [V] v. Amity 6:00 p.m.
G VB [V] v. North Haven 5:00 p.m.
G VB [JV] v. North Haven 4:00 p.m.
16
G SOC [JV] v. Amity 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Shelton 3:30 p.m.
17
G SOC [V] v. Sacred Heart Academy 6:00 p.m.
G VB [V] v. Lauralton Hall 5:00 p.m.
B SOC [JV] v. Guilford 3:45 p.m.
G VB [JV] v. Lauralton Hall 4:00 p.m.
B SOC [V] @ Amity 3:45 p.m.
18
G SWIM [V] v. Lauralton Hall 6:30 p.m.
G VB [V] v. Hillhouse 6:00 p.m.
G SOC [JV] v. Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
G VB [JV] v. Hillhouse 5:00 p.m.
B XC [V] SCC Championship Meet TBA
G XC [V] SCC Championship Meet TBA
FB [FR] @ Daniel Hand 7:00 p.m.
19
FB [V] v. Daniel Hand 7:00 p.m.
B SOC [JV] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Career/Hillhouse 3:45 p.m.
20
B SOC [V] v. Lyman Hall 10:00 a.m.
G SOC [V] v. North Haven 12:00 p.m.
B SOC [JV] v. Jonathan Law 2:30 p.m.
FB [JV] @ Daniel Hand 10:00 a.m.
21
 
22
B SOC [V] v. Xavier 6:00 p.m.
G SWIM [V] v. Jonathan Law 6:00 p.m.
B XC [V] Platt Tech Invitational 3:30 p.m.
G XC [V] Platt Tech Invitational 3:30 p.m.
G SOC [V] @ West Haven 6:30 p.m.
G VB [V] @ Daniel Hand 5:30 p.m.
G VB [JV] @ Daniel Hand 4:00 p.m.
23
B SOC [JV] v. Xavier 3:45 p.m.
G SOC [JV] @ West Haven 6:30 p.m.
24
G SWIM [V] v. West Haven 3:45 p.m.
G SOC [JV] v. Jonathan Law 3:45 p.m.
B SOC [V] @ Harding 4:00 p.m.
G VB [V] @ Lauralton Hall 5:30 p.m.
G VB [JV] @ Lauralton Hall 3:45 p.m.
25
B SOC [JV] @ Harding TBA
26
FB [V] @ Guilford 7:00 p.m.
B SOC [JV] @ East Haven 3:45 p.m.
27
FB [JV] v. Guilford 10:00 a.m.
28
 
29
 
30
 
31