Lyman Hall Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: October 2018   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
B SOC [V] v. Sheehan 7:00 p.m.
G SOC [V] v. Sheehan 5:00 p.m.
G SWIM [V] @ West Haven 3:45 p.m.
G VB [V] @ West Haven 5:15 p.m.
G VB [JV] @ West Haven 3:45 p.m.
2
FH [V] v. Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
FH [JV] v. Sacred Heart Academy 5:15 p.m.
G SOC [JV] v. Sheehan 3:45 p.m.
G VB [V] @ Daniel Hand 5:00 p.m.
G VB [JV] @ Daniel Hand 3:45 p.m.
3
B XC [V] Neubauer Invitational 3:30 p.m.
G XC [V] Neubauer Invitational 3:30 p.m.
G VB [V] @ Sheehan 6:30 p.m.
G VB [JV] @ Sheehan 5:00 p.m.
4
G SWIM [V] @ East Haven/Wilbur Cross 3:45 p.m.
5
B SOC [V] v. Xavier 3:45 p.m.
G VB [V] v. Career Magnet 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Career Magnet 3:45 p.m.
FH [V] @ Daniel Hand 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Hamden 5:00 p.m.
FH [JV] @ Daniel Hand 5:15 p.m.
G SOC [JV] @ Hamden 6:30 p.m.
6
B XC [V] Wickham Invitational 3:10 p.m.
G XC [V] Wickham Invitational 3:40 p.m.
7
G SOC [V] @ Guilford 2:00 p.m.
8
B SOC [JV] @ Sheehan 4:00 p.m.
9
B SOC [V] v. Cheshire 3:45 p.m.
G SWIM [V] v. Hamden 4:00 p.m.
G VB [V] v. Sacred Heart Academy 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Daniel Hand 5:00 p.m.
10
FH [V] v. Cheshire 3:45 p.m.
B SOC [JV] v. Cheshire 3:45 p.m.
FH [JV] v. Cheshire 5:15 p.m.
G VB [V] @ Cheshire 6:30 p.m.
G SOC [JV] @ Daniel Hand 4:00 p.m.
G VB [JV] @ Cheshire 5:30 p.m.
11
G SWIM [V] v. Sacred Heart Academy 4:00 p.m.
12
G SOC [V] v. Guilford 3:45 p.m.
B XC [V] @ Sheehan 4:00 p.m.
FB [V] @ Ledyard 6:30 p.m.
B SOC [V] @ Hamden 3:45 p.m.
G XC [V] @ Sheehan 4:00 p.m.
FH [V] @ North Haven 7:00 p.m.
G VB [V] @ Mercy 5:00 p.m.
FH [JV] @ North Haven 5:30 p.m.
G VB [JV] @ Mercy 3:45 p.m.
13
FB [FR] v. Ledyard 10:30 a.m.
14
 
15
B SOC [V] v. East Haven 4:00 p.m.
G SWIM [V] v. Jonathan Law 6:30 p.m.
G VB [V] v. Branford 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Branford 3:45 p.m.
G SOC [V] @ East Haven 6:30 p.m.
16
FH [V] v. Sheehan 6:30 p.m.
B SOC [JV] v. East Haven 3:45 p.m.
FH [JV] v. Sheehan 5:00 p.m.
G SOC [JV] @ East Haven 3:45 p.m.
17
FH [V] v. Amity 6:30 p.m.
G SWIM [V] v. Haddam-Killingworth 5:00 p.m.
FH [JV] v. Amity 5:00 p.m.
B SOC [V] @ Branford 6:30 p.m.
G SOC [V] @ West Haven 6:30 p.m.
G VB [V] @ North Haven 7:00 p.m.
G VB [JV] @ North Haven 5:30 p.m.
18
B XC [V] SCC Championship 2:00 p.m.
G XC [V] SCC Championship 2:00 p.m.
B SOC [JV] @ Branford 3:45 p.m.
G SOC [JV] @ West Haven 6:30 p.m.
19
G VB [V] v. Daniel Hand 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Daniel Hand 3:45 p.m.
FH [V] @ Shelton 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Branford 3:30 p.m.
B SOC [JV] @ Foran 3:45 p.m.
20
FB [V] @ Bassick 2:00 p.m.
B SOC [V] @ Foran 10:00 a.m.
G SOC [JV] @ Branford 1:00 p.m.
G VB [JV] East Haven Jamboree 9:00 a.m.
21
 
22
B SOC [V] v. West Haven 6:30 p.m.
G VB [V] v. Hillhouse 6:00 p.m.
G VB [JV] v. Hillhouse 4:45 p.m.
B XC [V] Platt Tech Invitational 3:30 p.m.
G XC [V] Platt Tech Invitational 3:30 p.m.
G SOC [V] @ Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Mercy 7:00 p.m.
23
B SOC [JV] v. West Haven 3:45 p.m.
FH [V] @ Hamden 7:00 p.m.
G VB [V] @ Coginchaug 5:30 p.m.
FH [JV] @ Hamden 5:30 p.m.
G SOC [JV] @ Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
G VB [JV] @ Coginchaug 4:00 p.m.
24
G SOC [V] v. Branford 6:30 p.m.
25
G SWIM [V] v. Sheehan 6:00 p.m.
G SOC [JV] v. Branford 3:45 p.m.
FB [FR] v. Amity 4:00 p.m.
26
FB [JV] v. CREC Coop 4:00 p.m.
G SOC [JV] v. Guilford 3:45 p.m.
27
B XC [V] Class MM Meet 3:10 p.m.
FB [V] @ CREC Coop 11:00 a.m.
G XC [V] Class L Meet 9:45 a.m.
G SWIM [V] SCC Diving Championship 10:00 a.m.
28
 
29
G SWIM [V] SCC Qualifying Meet 4:00 p.m.
30
 
31