Branford Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: December 2019   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
G BKB [V] v. Pomperaug (Scrim.) -Cancelled
7
B BKB [V] v. Classical Magnet, Morgan (Scrim.) 5:30 p.m.
B BKB [V] v. O'Brien Tech (Scrim.) 2:30 p.m.
WREST [V] v. Cheshire (Scrim.) 9:00 a.m.
WREST [V] v. Haddam-Killingworth (Scrim.) TBA
G IHOC @ West Haven-SHA 7:45 p.m.
8
 
9
 
10
G BKB [V] v. Holy Cross (Scrim.) 6:00 p.m.
B IHOC [V] @ Farmington Valley (Scrim.) 8:30 p.m.
11
G IHOC @ West Haven-SHA 6:30 p.m.
12
G BKB [V] v. Watertown (Scrim.) 5:30 p.m.
B BKB [V] @ North Branford (Scrim.) 6:00 p.m.
13
B BKB [V] v. Coginchaug (Scrim.) 6:00 p.m.
14
G IHOC v. Hamden 4:30 p.m.
B IHOC [V] @ North Haven, Daniel Hand, Lyman Hall/H-K/Coginchaug, North Branford 3:10 p.m.
WREST [V] @ Guilford, Daniel Hand, Morgan (Scrim.) 9:00 a.m.
15
 
16
 
17
 
18
WREST [V] v. New Haven Wrestling 6:00 p.m.
G IHOC v. Amity-N.Haven-Cheshire 4:15 p.m.
B IHOC [V] @ Glastonbury 7:30 p.m.
G BKB [V] @ Bullard Havens Tech 6:30 p.m.
G BKB [JV] @ Bullard Havens Tech 4:30 p.m.
19
G ITCK [V] SCC Girls' Dev.1 5:00 p.m.
B BKB [V] @ East Haven 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ East Haven 5:15 p.m.
B BKB [FR] @ East Haven 3:45 p.m.
B SWIM [V] v. Daniel Hand 4:00 p.m.
20
G BKB [V] v. Shelton 5:45 p.m.
G BKB [JV] v. Shelton 4:00 p.m.
21
B BKB [V] v. Amistad 6:00 p.m.
B IHOC [V] v. Woodstock Academy 5:30 p.m.
G IHOC v. Hand-Coginchaug-Valley-Old Lyme 8:00 p.m.
B BKB [JV] v. Amistad 4:30 p.m.
B BKB [FR] v. Amistad TBA
WREST [V] Ludlowe Invitational 9:00 a.m.
22
 
23
B BKB [V] v. Bullard Havens Tech 6:00 p.m.
B ITCK [V] SCC Boys Dev 1 10:00 a.m.
G BKB [V] v. Sacred Heart Academy 2:30 p.m.
B BKB [JV] v. Bullard Havens Tech 4:30 p.m.
G BKB [JV] v. Sacred Heart Academy 1:00 p.m.
B IHOC [V] @ Trumbull 6:00 p.m.
G IHOC @ Trumbull-St. Joseph 8:00 p.m.
24
 
25
 
26
G BKB [V] @ Jonathan Law 1:45 p.m.
27
B SWIM [V] @ Cheshire 7:00 p.m.
G BKB [V] @ Foran 12:00 p.m.
28
G IHOC v. ND Fairfield-Law-Foran-Weston-Pomperaug 7:30 p.m.
B IHOC [V] @ Fairfield Warde/Ludlowe 6:00 p.m.
WREST [V] GHS Duals 9:00 a.m.
29
 
30
B IHOC [V] v. Lyman Hall/H-K/Coginchaug 7:30 p.m.
B BKB [V] @ Bethel 6:00 p.m.
B BKB [JV] @ Bethel 4:15 p.m.
B BKB [FR] @ Bethel 2:30 p.m.
31