Cheshire Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: January 2020   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
 
2
WREST [V] @ Notre Dame-West Haven 7:00 p.m.
3
B BKB [V] v. Amity 7:00 p.m.
B SWIM [V] v. Southington 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Amity 5:15 p.m.
B BKB [FR] v. Amity 3:45 p.m.
G BKB [V] @ West Haven 6:00 p.m.
G BKB [JV] @ West Haven 4:15 p.m.
G BKB [FR] @ Simsbury 3:45 p.m.
4
B IHOC [V] @ WMRP 6:00 p.m.
G IHOC [V] v. E.Catholic-Glastonbury-S.Windsor 8:00 p.m.
5
 
6
G ITCK [V] SCC Girls Developmental 5:00 p.m.
B IHOC [JV] @ Xavier 5:00 p.m.
G IHOC [V] @ Suffield-Ellington-Enfield-Granby-Canton-Windsor-Northwestern 8:10 p.m.
7
G BKB [V] v. Wilbur Cross 5:15 p.m.
G BKB [JV] v. Wilbur Cross 3:45 p.m.
B BKB [V] @ West Haven 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ West Haven 5:15 p.m.
B BKB [FR] @ West Haven 3:45 p.m.
8
B IHOC [V] @ Branford 4:00 p.m.
9
B IHOC [JV] v. WMRP (Scrim.) 3:45 p.m.
B ITCK [V] SCC Novice developmental 4:00 p.m.
B SWIM [V] @ N.Haven/E.Haven/N.Bran/Guil 4:00 p.m.
G ITCK [V] SCC Novice Developmental 4:00 p.m.
10
B BKB [V] v. Xavier 7:00 p.m.
B ITCK [V] Yale Invite 1:00 p.m.
G BKB [V] v. Shelton 7:00 p.m.
G ITCK [V] Yale Invite 1:00 p.m.
B BKB [JV] v. Xavier 5:00 p.m.
G BKB [JV] v. Shelton 5:15 p.m.
B BKB [FR] v. Xavier 3:45 p.m.
G BKB [FR] v. Shelton 3:45 p.m.
11
B IHOC [V] v. East Catholic 8:15 p.m.
B ITCK [V] Yale Invite 9:00 a.m.
G ITCK [V] Yale Invite 9:00 a.m.
WREST [V] Casey Yates Invitational 9:00 a.m.
G IHOC [V] @ Hamden-Wilbur Cross-Lyman Hall 4:30 p.m.
12
 
13
G BKB [V] v. Daniel Hand 5:15 p.m.
B IHOC [JV] v. East Catholic 3:45 p.m.
G BKB [JV] v. Daniel Hand 3:45 p.m.
B BKB [V] @ North Haven 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ North Haven 5:15 p.m.
B BKB [FR] @ North Haven 3:45 p.m.
14
B SWIM [V] v. Hamden 7:00 p.m.
B ITCK [V] SCC Boys Developmental 5:00 p.m.
CO-ED FENC @ Guilford 6:30 p.m.
15
WREST [V] v. Branford, Morgan 5:00 p.m.
CO-ED FENC v. Daniel Hand 5:30 p.m.
B BKB [V] @ Masuk 7:00 p.m.
B IHOC [V] @ North Branford 3:50 p.m.
G BKB [V] @ Lauralton Hall 6:15 p.m.
B BKB [JV] @ Masuk 5:15 p.m.
G BKB [JV] @ Lauralton Hall 4:30 p.m.
B BKB [FR] @ Masuk 3:30 p.m.
16
G IHOC [V] @ Guilford 4:15 p.m.
17
G BKB [V] v. Foran 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Foran 5:15 p.m.
G BKB [FR] v. Foran 3:45 p.m.
B BKB [V] @ Hillhouse 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ Hillhouse 5:30 p.m.
B BKB [FR] @ Hillhouse 3:45 p.m.
18
B IHOC [V] v. West Haven 10:00 a.m.
B SWIM [V] @ Greenwich 9:30 a.m.
WREST [V] The Colter Abely Mid-Season Classic 9:00 a.m.
G ITCK [V] SCC Coaches invite 9:00 a.m.
G IHOC [V] @ Simsbury 7:30 p.m.
19
 
20
B IHOC [V] @ South Windsor 3:00 p.m.
B SWIM [V] @ Notre Dame-West Haven 4:30 p.m.
21
G BKB [V] v. Lyman Hall 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Lyman Hall 5:15 p.m.
G BKB [FR] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
B BKB [V] @ Guilford 7:00 p.m.
B ITCK [V] SCC Coaches invite 4:00 p.m.
B BKB [JV] @ Guilford 5:15 p.m.
B BKB [FR] @ Guilford 3:45 p.m.
22
B IHOC [V] v. Immaculate 7:00 p.m.
B ITCK [V] SCC Novice championship 3:30 p.m.
WREST [V] @ Jonathan Law 7:00 p.m.
G ITCK [V] SCC Novice championship 3:30 p.m.
23
G IHOC [V] @ Stamford-Westhill-Staples 7:00 p.m.
24
G BKB [V] v. West Haven 6:00 p.m.
G BKB [JV] v. West Haven 4:00 p.m.
B BKB [V] @ Amity 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ Amity 5:15 p.m.
B IHOC [JV] @ East Catholic 4:00 p.m.
B BKB [FR] @ Amity 3:45 p.m.
25
B IHOC [V] v. North Haven 3:30 p.m.
G IHOC [V] v. ND Fairfield-Law-Foran-Weston-Pomperaug 7:45 p.m.
26
 
27
CO-ED FENC v. North Haven 6:30 p.m.
B SWIM [V] @ Amity 6:45 p.m.
B IHOC [JV] @ Hamden Hall 4:30 p.m.
G BKB [FR] @ Amity 3:45 p.m.
28
B BKB [V] v. Foran 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Foran 5:15 p.m.
B BKB [FR] v. Foran 3:45 p.m.
G BKB [V] @ Branford 7:00 p.m.
G BKB [JV] @ Branford 5:15 p.m.
G IHOC [V] v. New Canaan 4:30 p.m.
29
WREST [V] v. Fairfield Prep 6:30 p.m.
B IHOC [V] @ E.Haven Coop 7:30 p.m.
B ITCK [V] SCC East Championship 4:30 p.m.
G ITCK [V] SCC East championship 4:30 p.m.
30
MISC curriculum night 6:30 p.m.
31
B BKB [V] v. Hamden 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Hamden 5:15 p.m.
B BKB [FR] v. Hamden 3:45 p.m.
G BKB [V] @ Wilbur Cross 7:00 p.m.
G BKB [JV] @ Wilbur Cross 5:30 p.m.