Jonathan Law Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: September 2019   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
1
 
2
 
3
B SOC [V] v. Career/Hillhouse (Scrim.) 4:00 p.m.
G SOC [V] @ Newtown (Scrim.) 4:00 p.m.
4
B SOC [V] @ Masuk (Scrim.) -Cancelled
G VB [V] @ Wilton (Scrim.) 4:30 p.m.
5
MISC Fall Parents Meeting 7:00 p.m.
B SOC [JV] @ Platt Tech (Scrim.) 3:45 p.m.
6
FB [V] v. Hamden (Scrim.) 6:00 p.m.
B SOC [V] Milford Boys Soccer Jamboree 4:00 p.m.
G SOC [V] @ Nonnewaug (Scrim.) 4:30 p.m.
G VB [V] @ Westhill (Scrim.) 4:00 p.m.
7
B SOC [V] v. Bacon Academy 8:30 a.m.
B XC [V] Windham Invitational 9:30 a.m.
B SOC [V] @ Cromwell 9:20 a.m.
B SOC [V] Berlin Boys Soccer Jamboree 8:20 a.m.
G XC [V] Windham Invitational 9:30 a.m.
8
 
9
B SOC [V] v. Sheehan (Scrim.) 6:00 p.m.
MISC SCC Fall Captains Council 9:30 a.m.
G VB [V] @ North Haven, Foran, Sheehan (Scrim.) 3:30 p.m.
10
B XC [V] @ Wilbur Cross, East Haven, Guilford 4:00 p.m.
G XC [V] @ Wilbur Cross, East Haven, Guilford 4:00 p.m.
G VB [V] @ St. Joseph (Scrim.) 3:30 p.m.
11
MISC XC Practice 3:00 p.m.
MISC Booster Club Meeting 7:00 p.m.
12
MISC Fall Team Picture Day 2:30 p.m.
MISC Back To School Night 6:00 p.m.
G VB [V] @ Amistad 5:15 p.m.
G VB [JV] @ Amistad 4:15 p.m.
13
B XC [V] v. Foran, Platt Tech 3:30 p.m.
FB [V] v. Lyman Hall 7:00 p.m.
G XC [V] v. Foran, Platt Tech 3:30 p.m.
G SWIM [V] v. Shelton 3:45 p.m.
G XC [V] @ Lauralton Hall, Foran, Platt Tech 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Career/Hillhouse 3:45 p.m.
14
B SOC [V] @ Foran 12:00 p.m.
FB [JV] @ Lyman Hall 10:30 a.m.
B SOC [JV] @ Foran 3:30 p.m.
G SOC [JV] @ Foran 1:45 p.m.
15
 
16
G VB [V] v. Notre Dame-Fairfield 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Notre Dame-Fairfield 3:45 p.m.
G SOC [V] @ Foran 6:15 p.m.
17
B SOC [V] v. Wilbur Cross 6:00 p.m.
B XC [V] @ Foran, Sheehan, Shelton 4:00 p.m.
G XC [V] @ Foran, Sheehan, Shelton 4:00 p.m.
G SOC [V] @ Lauralton Hall 3:45 p.m.
18
B SOC [JV] v. Wilbur Cross 3:45 p.m.
G VB [V] @ Hamden 5:30 p.m.
G SOC [JV] @ Lauralton Hall 3:45 p.m.
G VB [JV] @ Hamden 4:00 p.m.
19
B SOC [JV] v. Cheshire 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Bunnell 6:00 p.m.
20
B SOC [V] v. Cheshire 4:30 p.m.
FB [V] @ Joel Barlow 7:00 p.m.
G SOC [V] @ Sacred Heart Academy 3:45 p.m.
G VB [V] @ Branford 6:30 p.m.
G VB [JV] @ Branford 5:00 p.m.
21
FB [JV] v. Joel Barlow 11:00 a.m.
B XC [V] Winding Trails Invitational 9:00 a.m.
G XC [V] Winding Trails Invitational 9:00 a.m.
G SOC [JV] @ Sacred Heart Academy 10:30 a.m.
22
 
23
G VB [V] v. Lyman Hall 5:00 p.m.
G VB [JV] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
24
B XC [V] v. Daniel Hand, Fairfield Prep, Xavier 4:00 p.m.
G XC [V] v. Lauralton Hall, Daniel Hand, Mercy 4:00 p.m.
G SOC [V] v. Hamden 6:00 p.m.
B SOC [V] @ Hamden 5:00 p.m.
B SOC [JV] @ Hamden 6:30 p.m.
25
G SOC [JV] v. Hamden 3:45 p.m.
G VB [V] @ Foran 5:00 p.m.
G VB [JV] @ Foran 4:00 p.m.
26
B SOC [V] v. Daniel Hand 6:00 p.m.
G SOC [V] @ Guilford 6:00 p.m.
27
FB [V] v. Plainville 7:00 p.m.
B SOC [JV] v. Daniel Hand Postponed
G SWIM [V] @ Branford 4:00 p.m.
G VB [V] @ Lauralton Hall 5:30 p.m.
G SOC [JV] @ Guilford 3:45 p.m.
G VB [JV] @ Lauralton Hall 3:45 p.m.
28
B SOC [V] v. North Haven 12:00 p.m.
B SOC [JV] v. North Haven 10:00 a.m.
29
 
30