Sacred Heart Academy Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: October 2020   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
FH [V] @ Hamden 5:00 p.m.
G VB [V] @ Lyman Hall 6:00 p.m.
FH [JV] @ Hamden 6:30 p.m.
G VB [JV] @ Lyman Hall 4:30 p.m.
2
G SWIM [V] v. Shelton 3:30 p.m.
G XC [V] @ Jonathan Law, East Haven, Platt Tech, West Haven 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Shelton 3:30 p.m.
3
FH [V] v. Lauralton Hall 10:00 a.m.
G VB [V] v. Mercy 12:00 p.m.
FH [JV] v. Lauralton Hall 11:30 a.m.
G VB [JV] v. Mercy 10:30 a.m.
G VB [FR] @ Daniel Hand 2:15 p.m.
4
 
5
G VB [V] v. Sheehan 5:15 p.m.
G VB [JV] v. Sheehan 3:45 p.m.
FH [V] @ Amity 4:00 p.m.
FH [JV] @ Amity 5:30 p.m.
6
G SWIM [V] @ Lyman Hall 3:30 p.m.
7
G SWIM [V] v. Lyman Hall 3:30 p.m.
FH [FR] v. Amity 4:00 p.m.
G XC [V] @ Foran, Career Magnet, Hillhouse 4:00 p.m.
8
FH [V] v. North Haven 3:45 p.m.
G SOC [V] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
G SWIM [V] v. Jonathan Law 3:30 p.m.
G VB [V] v. Cheshire 5:15 p.m.
G VB [JV] v. Cheshire 3:45 p.m.
G SWIM [V] @ Jonathan Law 5:15 p.m.
9
G SOC [V] @ Sheehan 4:30 p.m.
10
FH [JV] v. North Haven 11:00 a.m.
FH [FR] v. North Haven 12:30 p.m.
G VB [FR] v. Shelton 12:00 p.m.
G SOC [JV] @ Sheehan 11:00 a.m.
11
 
12
 
13
G SOC [V] @ North Haven 7:00 p.m.
G VB [V] @ North Haven 5:15 p.m.
G VB [JV] @ North Haven 3:45 p.m.
14
G SOC [V] v. Platt Tech 3:45 p.m.
G XC [V] @ Shelton, Amity, West Haven -Cancelled
15
G SWIM [V] v. Mercy 3:30 p.m.
G VB [V] v. Mercy 5:15 p.m.
G VB [JV] v. Mercy 3:45 p.m.
FH [FR] v. Daniel Hand 3:45 p.m.
G XC [V] @ Amity, West Haven 3:45 p.m.
16
 
17
FH [FR] @ Guilford 10:00 a.m.
18
 
19
G VB [V] v. Lyman Hall 5:15 p.m.
G VB [JV] v. Lyman Hall 3:45 p.m.
FH [V] @ Shelton 6:00 p.m.
FH [JV] @ Shelton 4:30 p.m.
20
FH [V] v. Shelton 4:00 p.m.
G SOC [V] v. Hamden 3:45 p.m.
FH [JV] v. Shelton 5:30 p.m.
21
G SOC [JV] v. Hamden 3:45 p.m.
FH [FR] v. Cheshire 4:00 p.m.
G XC [V] @ Wilbur Cross, Platt Tech 3:45 p.m.
22
FH [V] @ Lauralton Hall 4:00 p.m.
G VB [V] @ Mercy 5:15 p.m.
G VB [JV] @ Mercy 3:45 p.m.
23
G SWIM [V] v. Shelton 3:30 p.m.
G SOC [V] @ Cheshire 5:00 p.m.
G SWIM [V] @ Shelton 3:30 p.m.
24
G SOC [JV] @ Cheshire 10:00 a.m.
FH [FR] @ Daniel Hand 10:00 a.m.
G VB [FR] @ Shelton 10:00 a.m.
25
 
26
FH [V] v. Hamden 3:45 p.m.
FH [JV] v. Hamden 5:15 p.m.
G VB [V] @ Sheehan 5:30 p.m.
G VB [JV] @ Sheehan 4:30 p.m.
27
G SOC [V] v. Platt Tech 3:45 p.m.
G SWIM [V] v. Guilford 3:30 p.m.
28
G SOC [V] v. Mercy 3:45 p.m.
G XC [V] @ Lauralton Hall, Jonathan Law 3:45 p.m.
FH [FR] @ Cheshire 4:00 p.m.
29
G VB [V] @ Cheshire 5:30 p.m.
G VB [JV] @ Cheshire 4:00 p.m.
30
G SWIM [V] v. Mercy 3:30 p.m.
G SOC [V] @ Lyman Hall 4:00 p.m.
31
FH [FR] v. Guilford 11:00 a.m.
G SOC [JV] @ Lyman Hall 10:00 a.m.