Cheshire Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: December 2022   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
 
2
 
3
B IHOC [V] v. Xavier (Scrim.) 7:00 p.m.
WREST [V] v. Glastonbury (Scrim.) 9:00 a.m.
4
 
5
G BKB [V] v. Bridgeport Central (Scrim.) 5:00 p.m.
6
 
7
B IHOC [V] v. Hamden (Scrim.) 8:00 p.m.
B BKB [V] @ Lyman Hall (Scrim.) 3:30 p.m.
G IHOC [V] v. Woodstock Academy Coop 3:30 p.m.
8
B BKB [V] v. Ellington (Scrim.) 5:15 p.m.
9
G BKB [V] v. Maloney (Scrim.) 5:00 p.m.
10
B IHOC [V] v. Conard, Newington Coop, Wethersfield (Scrim.) 5:00 p.m.
B IHOC [V] v. Conard, Newington Coop, Wethersfield (Scrim.) 6:30 p.m.
G BKB [V] @ Branford, Lyman Hall (Scrim.) 1:00 p.m.
G IHOC [V] v. Trumbull/St. Joseph 6:30 p.m.
11
 
12
B BKB [V] v. Woodland (Scrim.) 3:30 p.m.
13
G BKB [V] v. Pomperaug 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Pomperaug 5:15 p.m.
G BKB [FR] v. Pomperaug 3:45 p.m.
G IHOC [V] @ West Haven/SHA 5:30 p.m.
14
B IHOC [V] v. Southington-Coginchaug-Westbrook 3:15 p.m.
WREST [V] v. Jonathan Law 6:00 p.m.
15
B BKB [V] @ Jonathan Law 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ Jonathan Law 5:15 p.m.
B BKB [FR] @ Jonathan Law 3:45 p.m.
16
G BKB [V] @ East Haven 6:00 p.m.
G BKB [JV] @ East Haven 4:15 p.m.
17
G BKB [V] v. Avon 6:00 p.m.
G BKB [JV] v. Avon 4:15 p.m.
G BKB [FR] v. Avon 2:45 p.m.
B IHOC [V] @ E.Haven Coop 1:00 p.m.
WREST [V] Darien Invitational 8:00 a.m.
G IHOC [V] v. Masuk Coop 6:30 p.m.
18
 
19
B BKB [V] v. Branford 7:00 p.m.
B ITCK [V] SCC Developmental 5:30 p.m.
B BKB [JV] v. Branford 5:15 p.m.
B BKB [FR] v. Branford 3:45 p.m.
CO-ED FENC @ Morgan 6:30 p.m.
G IHOC [V] @ Ridgefield/Danbury/Immaculate 4:00 p.m.
20
B SWIM [V] v. West Haven 7:00 p.m.
G BKB [V] v. Hillhouse 7:00 p.m.
G ITCK [V] SCC Girls Developmental 5:30 p.m.
G BKB [JV] v. Hillhouse 5:15 p.m.
G BKB [FR] v. Hillhouse 3:45 p.m.
21
B IHOC [V] @ Conard 7:20 p.m.
WREST [V] @ Fairfield Prep 5:00 p.m.
22
 
23
B IHOC [V] v. Lyman Hall 9:00 p.m.
G BKB [V] v. North Haven 4:30 p.m.
G BKB [JV] v. North Haven 2:30 p.m.
B BKB [V] @ North Haven 6:00 p.m.
B BKB [JV] @ North Haven 4:15 p.m.
B BKB [FR] @ North Haven 2:45 p.m.
G IHOC [V] @ Stamford/Westhill/Staples 5:15 p.m.
24
 
25
 
26
 
27
G BKB [V] @ Berlin 6:45 p.m.
G BKB [JV] @ Berlin 5:15 p.m.
G BKB [FR] @ Berlin 3:45 p.m.
28
B IHOC [V] @ Watertown-Pomperaug 8:00 p.m.
B SWIM [V] @ Shelton 3:30 p.m.
29
G BKB [V] v. Coginchaug 5:15 p.m.
G BKB [JV] v. Coginchaug 3:30 p.m.
B IHOC [JV] @ Newington Coop 4:30 p.m.
30
B BKB [V] @ Maloney 2:00 p.m.
WREST [V] Killingly, Gilbert, TBA, Plainville, RHAM, Shepherd Hill Regional (MA), Suffield/Windsor Locks 10:00 a.m.
B BKB [JV] @ Maloney 12:30 p.m.
B BKB [FR] @ Maloney 11:00 a.m.
31