Morgan Athletic Event Calendar
Displaying: All Sports and Events
Month: January 2020   H/A: Home and Away Games   Levels: All Levels  
Facility: All Facilities   Bus: Hide Bus Times   Practices: Show Practices   Facilities: Hide Facilities  
Denotes Home Event || Denotes Away Event
[Change Criteria]
Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
 
1
 
2
B BKB [V] v. Haddam-Killingworth 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Haddam-Killingworth 5:30 p.m.
B ITCK [V] SLC League Meet #1 5:00 p.m.
WREST [V] @ Shelton 7:00 p.m.
G BKB [V] @ Haddam-Killingworth 7:00 p.m.
G ITCK [V] SLC League Meet #1 5:00 p.m.
G BKB [JV] @ Haddam-Killingworth 5:30 p.m.
3
CO-ED FENC @ North Branford 6:30 p.m.
4
WREST [V] Morgan Duals 9:00 a.m.
B BKB [FR] @ Valley Regional 10:00 a.m.
B IHOC [V] @ Watertown-Pomperaug 7:30 p.m.
5
 
6
B BKB [V] v. Coginchaug 7:30 p.m.
B BKB [JV] v. Coginchaug 6:00 p.m.
G BKB [V] @ Coginchaug 7:30 p.m.
G BKB [JV] @ Coginchaug 6:00 p.m.
7
 
8
WREST [V] v. Notre Dame-West Haven 7:00 p.m.
B BKB [FR] @ Old Saybrook 4:30 p.m.
9
B BKB [V] @ Cromwell 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ Cromwell 5:30 p.m.
B IHOC [V] @ North Haven 7:45 p.m.
10
G BKB [V] v. Cromwell 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Cromwell 5:30 p.m.
B SWIM [V] v. Granby Memorial 4:00 p.m.
GYM [V] @ Jonathan Law, Mercy, Valley Regional 6:00 p.m.
11
CO-ED FENC v. Daniel Hand 9:00 a.m.
CO-ED FENC v. Hopkins School 9:00 a.m.
CO-ED FENC v. Guilford 9:00 a.m.
CO-ED FENC v. Greenwich 9:00 a.m.
B ITCK [V] SLC Coaches Invite 10:00 a.m.
WREST [V] Greater Hartford Open 9:00 a.m.
G ITCK [V] SLC Coaches Invite 10:00 a.m.
B BKB [FR] @ Coginchaug 12:00 p.m.
B IHOC [V] @ West Haven 1:00 p.m.
12
 
13
B BKB [V] v. Hale Ray 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Hale Ray 5:30 p.m.
B ITCK [V] Old Saybrook Qualifier 5:00 p.m.
G ITCK [V] Old Saybrook Qualifier 5:00 p.m.
14
G BKB [V] v. Old Saybrook 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Old Saybrook 5:30 p.m.
15
B BKB [FR] v. Cromwell 7:00 p.m.
WREST [V] @ Cheshire, Branford 5:00 p.m.
B SWIM [V] v. Suff./E.Windsor/Ell./W.Locks 4:00 p.m.
B IHOC [V] v. Woodstock Academy 7:30 p.m.
16
CO-ED FENC @ Guilford 6:30 p.m.
G BKB [V] @ Amistad 5:00 p.m.
17
B BKB [V] @ Amistad 7:00 p.m.
B BKB [JV] @ Amistad 5:30 p.m.
B BKB [FR] @ Amistad 4:00 p.m.
18
WREST [V] Griswold Wrestling Invite 2020 9:00 a.m.
B BKB [FR] @ Cromwell 2:00 p.m.
19
 
20
G BKB [V] @ Hale Ray 1:30 p.m.
WREST [JV] Griswold, East Haven, Haddam-Killingworth, Ledyard, Montville, TBA, New London, Norwich Free Academy, Putnam, Somers, Stratford, Windham 9:00 a.m.
B IHOC [JV] v. WMRP 11:45 a.m.
21
 
22
B BKB [FR] v. Coginchaug 5:00 p.m.
B SWIM [V] v. Foran/Law 4:00 p.m.
B IHOC [V] @ Hall-Southington 7:20 p.m.
23
GYM [V] @ Daniel Hand, Mercy, Valley Regional 6:00 p.m.
24
G BKB [V] v. Westbrook 7:00 p.m.
G BKB [JV] v. Westbrook 5:30 p.m.
B BKB [V] @ Westbrook 7:00 p.m.
B ITCK [V] H-K Invitational 4:30 p.m.
G ITCK [V] H-K Invitational 4:30 p.m.
B BKB [JV] @ Westbrook 5:30 p.m.
25
B BKB [FR] v. Westbrook 4:00 p.m.
WREST [V] Shoreline Scuffle 8:00 a.m.
CO-ED FENC @ Guilford 9:00 a.m.
B IHOC [V] v. Milford Coop 1:00 p.m.
26
 
27
G BKB [V] @ North Branford 7:00 p.m.
G BKB [JV] @ North Branford 5:30 p.m.
28
B BKB [V] v. North Branford 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. North Branford 5:30 p.m.
B SWIM [V] @ Waterford 4:00 p.m.
29
WREST [V] v. Jonathan Law 7:00 p.m.
CO-ED FENC @ North Haven 6:30 p.m.
GYM [V] @ Mercy, Old Lyme, Valley Regional 3:45 p.m.
B IHOC [V] v. Cheshire 7:30 p.m.
30
B BKB [FR] @ Old Saybrook 3:30 p.m.
B SWIM [V] @ Lyman Hall/Coginchaug 5:00 p.m.
31
B BKB [V] v. Valley Regional 7:00 p.m.
B BKB [JV] v. Valley Regional 5:30 p.m.
GYM [V] @ Mercy, Valley Regional 6:45 p.m.