Abbott Tech 2023-24 Athletic Events Schedule
443 Events Listed
  • Sport(s): All
  • Level(s): All

    || Go Back ||

  • Date Sport Opponent H/A-Facility Time/Result Bus
    Time
    Note
    Sat., 8/26  V Football  Bethel, Lewis Mills, Masuk, New Fairfield, Seymour, Harding, Weston  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    9:00 a.m.     
    Thu., 8/31  V Boys Soccer  Seymour (Scrim.)  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    3:30 p.m.     
    Tue., 9/5  V Girls Volleyball  New Milford (Scrim.)  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:15 p.m.     
    Wed., 9/6  V Boys Soccer  Wooster (Scrim.)  Away - Wooster School-Alice and Fernando Fernandes Field
     
    Cancelled     
    Fri., 9/8  V Girls Volleyball  Bethel  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 0-3    NL 
    Fri., 9/8  JV Girls Volleyball  Bethel  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    NL 
    Sat., 9/9  V Football  Brookfield  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    L 0-29     
    Mon., 9/11  V Girls Volleyball  O'Brien Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0    CTC 
    Mon., 9/11  JV Girls Volleyball  O'Brien Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Tue., 9/12  V Boys Cross Country  Platt Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Tue., 9/12  V Boys Soccer  Wright Tech  Away - Scalzi Park
    [Directions] 
    W 4-1     
    Tue., 9/12  V Girls Cross Country  Platt Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Wed., 9/13  V Girls Volleyball  Goodwin Tech  Away - Goodwin Tech-Goodwin Tech Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-1     
    Wed., 9/13  JV Girls Volleyball  Goodwin Tech  Away - Goodwin Tech-Goodwin Tech Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Thu., 9/14  V Boys Soccer  Whitney Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 5-0    CTC 
    Fri., 9/15  V Boys Soccer  Masuk  Away - Masuk HS-Benedict Stadium Field @ Masuk HS
    [Directions] 
    L 0-3     
    Fri., 9/15  JV Boys Soccer  Masuk  Away - Masuk HS-Benedict Stadium Field @ Masuk HS
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Fri., 9/15  V Girls Soccer  Windham Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    L 0-5    CTC 
    Fri., 9/15  V Girls Volleyball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0    CTC 
    Fri., 9/15  JV Girls Volleyball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Sat., 9/16  V Football  Prince Tech-Innovation  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 41-6    CTC 
    Mon., 9/18  V Girls Soccer  Bullard Havens Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    T 1-1    CTC 
    Mon., 9/18  V Girls Volleyball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-1    CTC 
    Mon., 9/18  JV Girls Volleyball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Tue., 9/19  V Boys Cross Country  Wilcox Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Tue., 9/19  V Girls Cross Country  Wilcox Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Tue., 9/19  V Girls Soccer  Platt Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 1-0     
    Wed., 9/20  V Boys Soccer  Wolcott Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 6-0    CTC 
    Wed., 9/20  V Girls Volleyball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Gym
    [Directions] 
    W 3-1     
    Wed., 9/20  JV Girls Volleyball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Gym
    [Directions] 
    4:15 p.m.     
    Thu., 9/21  V Girls Soccer  Goodwin/Innovation  Away - Goodwin Tech-Soccer Field
    [Directions] 
    W 4-1     
    Fri., 9/22  V Boys Soccer  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-O'Brien Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    W 4-0     
    Fri., 9/22  V Girls Volleyball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 2-3    CTC 
    Fri., 9/22  JV Girls Volleyball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Sat., 9/23  V Football  O'Brien Tech  Home - MILL RIDGE PRIMARY SCHOOL-Field
    [Directions] 
    W 41-0    CTC 
    Mon., 9/25  V Girls Volleyball  Whitney Tech  Away - Eli Whitney RVTS-Gym
    [Directions] 
    W 3-2     
    Mon., 9/25  JV Girls Volleyball  Whitney Tech  Away - Eli Whitney RVTS-Gym
    [Directions] 
    4:00 p.m.  12:00 PM   
    Tue., 9/26  V Boys Cross Country  Bullard Havens Tech, Kaynor Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Tue., 9/26  V Girls Cross Country  Bullard Havens Tech, Kaynor Tech  Home - Wooster Cemetary
    [Directions] 
    4:15 p.m.    CTC 
    Tue., 9/26  V Girls Volleyball  Immaculate  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 0-3    NL 
    Tue., 9/26  JV Girls Volleyball  Immaculate  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    NL 
    Wed., 9/27  V Boys Soccer  O'Brien Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 7-1    NL 
    Wed., 9/27  V Girls Soccer  Norwich Tech  Away - Norwich Technical HS-NTHS Outdoor Athletic Complex
    [Directions] 
    W 1-0     
    Thu., 9/28  FR Football  Platt Tech  Away - ORANGE AVE ATHLETIC COMPLEX-ORANGE AVE ATHLETIC COMPLEX - Field 1 (Soccer)
    [Directions] 
    3:45 p.m.  12:00 PM   
    Fri., 9/29  V Football  Thames River  Away - Grasso Tech-Upper Track and Turf Field
    [Directions] 
    W 23-6     
    Fri., 9/29  V Girls Soccer  Wilcox Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    T 0-0    CTC 
    Fri., 9/29  V Girls Volleyball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0    CTC 
    Fri., 9/29  JV Girls Volleyball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Sat., 9/30  JV Football  Thames River  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    Cancelled     
    Mon., 10/2  JV Football  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-O'Brien Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    4:00 p.m.  12:00 PM   
    Mon., 10/2  V Boys Soccer  New Fairfield  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    L 1-2    NL 
    Mon., 10/2  V Girls Volleyball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    W 3-0     
    Mon., 10/2  JV Girls Volleyball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 10/3  V Boys Cross Country  Wolcott Tech  Away - John Minetto State Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 10/3  V Girls Cross Country  Wolcott Tech  Away - John Minetto State Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 10/3  V Girls Soccer  Wolcott Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 4-1    CTC 
    Wed., 10/4  V Boys Soccer  Bullard Havens Tech  Away - Luis Marin Elementary School-Marin Turf Field
    [Directions] 
    T 1-1     
    Wed., 10/4  V Girls Volleyball  Wright Tech  Away - J M Wright Tech School-Thomas R. Good Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0     
    Wed., 10/4  JV Girls Volleyball  Wright Tech  Away - J M Wright Tech School-Thomas R. Good Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Thu., 10/5  V Girls Soccer  Grasso Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 3-0    CTC 
    Fri., 10/6  V Football  Bethel  Away - Bethel HS-DeSantis Field at Bethel High
    [Directions] 
    W 44-16     
    Fri., 10/6  V Boys Soccer  Wright Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 6-0    CTC 
    Fri., 10/6  V Girls Soccer  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    W 4-0     
    Fri., 10/6  V Girls Volleyball  Wamogo  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-1    NL 
    Fri., 10/6  JV Girls Volleyball  Wamogo  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Sat., 10/7  JV Football  Bethel  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Tue., 10/10  V Boys Cross Country  Wright Tech, Bullard Havens Tech  Away - Scalzi Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 10/10  V Girls Cross Country  Wright Tech  Away - Scalzi Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 10/10  V Girls Soccer  Bullard Havens Tech  Away - Luis Marin Elementary School-Marin Turf Field
    [Directions] 
    W 2-0     
    Wed., 10/11  V Boys Soccer  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    W 7-1     
    Wed., 10/11  V Girls Volleyball  Goodwin Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-2    NL 
    Wed., 10/11  JV Girls Volleyball  Goodwin Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    NL 
    Thu., 10/12  JV Boys Soccer  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-O'Brien Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    3:30 p.m.     
    Thu., 10/12  V Girls Soccer  Goodwin/Innovation  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    L 1-3    CTC 
    Thu., 10/12  V Girls Volleyball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    W CIAC submit results    CTC 
    Thu., 10/12  JV Girls Volleyball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Fri., 10/13  V Boys Soccer  Platt Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 2-1    CTC 
    Fri., 10/13  JV Boys Soccer  Masuk  Away - Masuk HS-Masuk High School Middle Field
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Sat., 10/14  FR Football  Pomperaug  Away - Pomperaug HS-Stadium
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Mon., 10/16  V Boys Cross Country  CTC Boys Cross Country Championships  Home - Wickham Park-Manchester, Ct
    [Directions] 
    2:00 p.m.     
    Pending change awaiting acceptance by one or more parties involved: Time to 3:30 p.m.
    Mon., 10/16  V Boys Soccer  Pomperaug  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    T 0-0    NL 
    Mon., 10/16  V Girls Cross Country  CTC Girls Cross Country Championships  Home - Wickham Park-Manchester, Ct
    [Directions] 
    2:45 p.m.     
    Pending change awaiting acceptance by one or more parties involved: Time to 2:30 p.m.
    Tue., 10/17  V Girls Soccer  Prince Tech  Away - Prince Tech
    [Directions] 
    W 4-1     
    Tue., 10/17  V Girls Volleyball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Gym
    [Directions] 
    W CIAC submit results  12:00 PM  CTC 
    Tue., 10/17  JV Girls Volleyball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Gym
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Wed., 10/18  V Boys Soccer  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Soccer Field
    [Directions] 
    W 5-1     
    Wed., 10/18  JV Boys Soccer  Pomperaug  Away - Pomperaug HS-PHS Soccer Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Thu., 10/19  V Girls Soccer  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Soccer Field
    [Directions] 
    T 1-1     
    Fri., 10/20  V Football  Wilcox/Kaynor  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    W 36-0    CTC 
    Fri., 10/20  V Boys Soccer  Bullard Havens Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 2-1    CTC 
    Fri., 10/20  V Girls Volleyball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0    CTC 
    Fri., 10/20  JV Girls Volleyball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    CTC 
    Mon., 10/23  JV Football  Wilcox/Kaynor  Away - Wilcox Tech-Football Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Mon., 10/23  V Girls Soccer  Platt Tech  Away - ORANGE AVE ATHLETIC COMPLEX-ORANGE AVE ATHLETIC COMPLEX - Field 1 (Soccer)
    [Directions] 
    L 2-1     
    Mon., 10/23  V Girls Volleyball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-1    NL 
    Mon., 10/23  JV Girls Volleyball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.    NL 
    Tue., 10/24  V Boys Soccer  Bethel  Away - Bethel HS-MS Turf Soccer Field
    [Directions] 
    L 0-1     
    Tue., 10/24  JV Boys Soccer  Kaynor Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    3:30 p.m.     
    Wed., 10/25  V Boys Soccer  Weston  Away - Weston HS-WHS Stadium Field
    [Directions] 
    L 0-6     
    Wed., 10/25  V Girls Soccer  Ellis Tech/Putnam  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    T 2-2    CTC 
    Wed., 10/25  V Girls Volleyball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    L 1-3     
    Wed., 10/25  JV Girls Volleyball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Sat., 10/28  V Boys Cross Country  CIAC Class M Championship  Away - Wickham Park
     
    11:55 a.m.     
    Sat., 10/28  FR Football  New Fairfield  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Sat., 10/28  V Girls Cross Country  CIAC Class SS Championship  Away - Wickham Park
     
    10:10 a.m.     
    Mon., 10/30  V Boys Soccer  Ellis Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 3-1     
    Mon., 10/30  V Girls Soccer  Platt Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 1-0     
    Mon., 10/30  V Girls Volleyball  Grasso Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 3-0     
    Wed., 11/1  V Boys Soccer  Windham Tech  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 4-1     
    Wed., 11/1  V Girls Soccer  Ellis Tech/Putnam  Away - Ellis R V Tech School-St. Marie Greenhalgh Complex- Putnam HS
    [Directions] 
    L 0-2     
    Wed., 11/1  V Girls Volleyball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    5:00 p.m.     
    Fri., 11/3  V Football  Cheney Tech  Away - Cheney Tech.-Football Field
    [Directions] 
    6:00 p.m.     
    Fri., 11/3  JV Boys Soccer  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Soccer Field
    [Directions] 
    3:15 p.m.     
    Sat., 11/4  JV Football  Cheney Tech  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    Cancelled     
    Sat., 11/4  V Boys Soccer  Norwich Tech  Home - Howell Cheney Technical HS
    [Directions] 
    W 2-0     
    Mon., 11/6  V Girls Soccer  Haddam-Killingworth  Away - Haddam Killingworth HS (HK)-HKHS Press Box Field
    [Directions] 
    L 0-7     
    Mon., 11/6  V Girls Volleyball  Foran  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    6:00 p.m.     
    Tue., 11/7  V Boys Soccer  Seymour  Home - Broadview MS-Stephen A. Kaplanis Turf Field
    [Directions] 
    W 3-1     
    Thu., 11/9  V Football  VGW Techs  Away - Pat Kidney Field-Football Field
    [Directions] 
    W 41-6     
    Thu., 11/9  V Boys Soccer  Rocky Hill  Away - Rocky Hill HS-Stadium
    [Directions] 
    L 0-3     
    Sat., 11/11  FR Football  Brookfield  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Fri., 11/17  V Football  Bullard/Kolbe  Away - John F Kennedy Stadium
    [Directions] 
    W 28-14     
    Fri., 11/17  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Sat., 11/18  JV Football  Bullard/Kolbe  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Thu., 11/23  V Football  Northwest United  Home - Immaculate HS-Mustang Valley
    [Directions] 
    W 35-14    CTC 
    Tue., 11/28  V Football  Northwest United  Home - Danbury HS-stadium- turf
    [Directions] 
    W 55-0     
    Tue., 11/28  V Football  CIAC Quarterfinals  Away - Higher Seed
     
    6:30 p.m.     
    Thu., 11/30  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 12/1  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Sat., 12/2  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sun., 12/3  V Football  CIAC Semifinals  Away - Higher Seed
     
    12:30 p.m.     
    Sun., 12/3  V Football  Daniel Hand  Away - Madison Surf Club-Turf Field
    [Directions] 
    L 0-48     
    Mon., 12/4  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 12/5  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 12/5  V Girls Basketball  Brien McMahon (Scrim.)  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Wed., 12/6  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 12/7  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 12/8  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Sat., 12/9  V Boys Basketball  Bethel (Scrim.)  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    9:30 a.m.     
    Sat., 12/9  V Football  CIAC Championship Games  Away - Site TBA
     
    TBA     
    Sat., 12/9  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Mon., 12/11  V Boys Basketball  Joel Barlow (Scrim.)  Away - Joel Barlow HS-Lower Gym
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Mon., 12/11  JV Boys Ice Hockey  Bethel/Brookfield/Danbury/Immaculate  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Mon., 12/11  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 12/12  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 12/13  V Boys Ice Hockey  Housatonic Coop  Away - South Kent School-Ice Rink
    [Directions] 
    W 5-1  6:00 PM; 1 Bus   
    Wed., 12/13  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    2:30-4 p.m.     
    Wed., 12/13  V Girls Basketball  Shepaug Valley  Away - Shepaug Valley HS-Ted Alex Gymnasium
    [Directions] 
    L 7-40     
    Wed., 12/13  JV Girls Basketball  Shepaug Valley  Away - Shepaug Valley HS-Ted Alex Gymnasium
    [Directions] 
    Cancelled     
    Thu., 12/14  V Boys Basketball  Ridgefield  Home - Danbury War Memorial
    [Directions] 
    L 87-53     
    Thu., 12/14  JV Boys Basketball  Ridgefield  Home - Danbury War Memorial
    [Directions] 
    3:00 p.m.     
    Thu., 12/14  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 12/14  V Wrestling  New Canaan  Away - New Canaan HS-Main Gym
    [Directions] 
    7:00 p.m.  5:15 PM; 1 Bus (STA)  STA 
    Thu., 12/14  V Girls Basketball  Prince Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 15-38    NL 
    Thu., 12/14  JV Girls Basketball  Prince Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    NL 
    Fri., 12/15  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Sat., 12/16  V Boys Basketball  Immaculate  Away - Danbury War Memorial
    [Directions] 
    L 57-37     
    Sat., 12/16  V Boys Ice Hockey  Newington Coop  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 3-2     
    Sat., 12/16  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 12/16  V Wrestling  Beast of the East Wrestling Tournament  Away - Bob Carpenter Center
     
    TBA     
    Sun., 12/17  V Wrestling  Beast of the East Wrestling Tournament  Away - Bob Carpenter Center
     
    TBA     
    Mon., 12/18  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 12/19  V Boys Swimming and Diving  Wamogo  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Tue., 12/19  V Girls Basketball  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-Emmett O'Brien Gymnasium
    [Directions] 
    L 17-42    CTC 
    Tue., 12/19  JV Girls Basketball  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-Emmett O'Brien Gymnasium
    [Directions] 
    Cancelled  12:00 PM   
    Wed., 12/20  V Boys Basketball  O'Brien Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 77-46    CTC 
    Wed., 12/20  JV Boys Basketball  O'Brien Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 12/20  V Boys Ice Hockey  Staples  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 3-1     
    Wed., 12/20  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 12/20  V Wrestling  Fairfield Warde  Away - Fairfield Warde HS-Small Gym
    [Directions] 
    6:00 p.m.  4:15 PM; 1 Bus (STA)   
    Thu., 12/21  V Boys Basketball  Brookfield  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 69-54     
    Thu., 12/21  JV Boys Basketball  Brookfield  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Thu., 12/21  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    2:30-4 p.m.     
    Thu., 12/21  V Girls Basketball  Bassick  Away - Bassick HS-Gym
    [Directions] 
    L 20-48     
    Thu., 12/21  JV Girls Basketball  Bassick  Away - Bassick HS-Gym
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Fri., 12/22  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Fri., 12/22  V Girls Basketball  Wamogo  Away - Wamogo HS-Large gym
    [Directions] 
    L 17-55     
    Fri., 12/22  JV Girls Basketball  Wamogo  Away - Wamogo HS-Large gym
    [Directions] 
    5:30 p.m.     
    Sat., 12/23  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 12/23  V Wrestling  Greenwich, Fairfield Ludlowe, St. Joseph  Away - Greenwich HS-Gymnasium
    [Directions] 
    12:00 p.m.  10:00 AM; 1 Bus (STA)  STA (meet time changed from 9:00am to 12:00pm) Weigh in at 11:00 
    Tue., 12/26  V Boys Ice Hockey  TBA  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    5:30 p.m.     
    Wed., 12/27  V Boys Ice Hockey  Milford Coop  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 6-0     
    Wed., 12/27  V Wrestling  Brookfield/Shepaug, Enfield, TBA, TBA, TBA, New Canaan, New Fairfield, New Milford, RHAM, Southington  Home - Danbury HS-Main Gym
    [Directions] 
    9:30 a.m.     
    Fri., 12/29  V Boys Basketball  Classical Magnet  Away - Classical Magnet HS-Greater Hartford Classical Magnet
    [Directions] 
    L 76-57     
    Fri., 12/29  JV Boys Basketball  Classical Magnet  Away - Classical Magnet HS-Greater Hartford Classical Magnet
    [Directions] 
    1:00 p.m.     
    Fri., 12/29  JV Wrestling  Trumbull JV Individual Tournament  Away - Trumbull HS-Gym
     
    9:00 a.m.  7:00 AM; 1 Bus (STA)  STA 
    Fri., 12/29  V Girls Basketball  Goodwin Tech  Away - Goodwin Tech-Goodwin Tech Gymnasium
    [Directions] 
    W 42-16    NL 
    Fri., 12/29  JV Girls Basketball  Goodwin Tech  Away - Goodwin Tech-Goodwin Tech Gymnasium
    [Directions] 
    12:00 p.m.     
    Sat., 12/30  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Tue., 1/2  V Boys Basketball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    L 50-46    CTC 
    Tue., 1/2  JV Boys Basketball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    5:30 p.m.     
    Tue., 1/2  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 1/2  V Girls Basketball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 24-56    CTC 
    Tue., 1/2  JV Girls Basketball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 1/3  V Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 3-0     
    Wed., 1/3  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    2:30-4 p.m.     
    Wed., 1/3  V Wrestling  Stamford  Home - Danbury HS-New gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 1/3  V Girls Basketball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    L 1-48     
    Wed., 1/3  JV Girls Basketball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    Cancelled     
    Thu., 1/4  JV Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    8:15 p.m.     
    Thu., 1/4  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 1/5  V Boys Basketball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 66-26    CTC 
    Fri., 1/5  JV Boys Basketball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Fri., 1/5  V Boys Ice Hockey  Westhill/Stamford  Away - Terry Conners - Stamford-Ice Rink
    [Directions] 
    L 2-1  1:15 PM; 1 Bus   
    Fri., 1/5  V Boys Swimming and Diving  Litchfield  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Fri., 1/5  V Wrestling  Spartan Wrestling Annual Tournament  Away - Sanford HS-Gym
     
    5:00 p.m.    Weigh ins 3:00-4:00pm 
    Fri., 1/5  V Girls Basketball  Wright Tech  Away - J M Wright Tech School-Thomas R. Good Gymnasium
    [Directions] 
    L 31-38    CTC 
    Sat., 1/6  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 1/6  V Wrestling  Spartan Wrestling Annual Tournament  Away - Sanford HS-Gym
     
    8:30 a.m.    Weigh ins 7:00-8:00am 
    Mon., 1/8  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Mon., 1/8  JV Wrestling  New Milford  Away - New Milford HS-Small Gym - NMHS
    [Directions] 
    4:30 p.m.  3:30 PM; 1 Bus (STA)   
    Wed., 1/10  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 1/10  V Wrestling  Norwalk  Home - Danbury HS-New gym
    [Directions] 
    Postponed     
    Thu., 1/11  V Boys Ice Hockey  John Jay (NY)  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 6-1     
    Thu., 1/11  V Boys Swimming and Diving  Seymour  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Fri., 1/12  V Boys Basketball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 54-48    CTC 
    Fri., 1/12  JV Boys Basketball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Fri., 1/12  V Wrestling  Eastern States Classic  Away - Sullivan County Community College
     
    TBA     
    Sat., 1/13  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 1/13  V Wrestling  Trumbull, Fairfield Warde, Greenwich, New Fairfield, Norwalk, Simsbury, Xavier  Away - Trumbull HS-THS Main Gym
     
    9:00 a.m.  7:15 AM; 1 Bus (STA)   
    Sat., 1/13  V Wrestling  Eastern States Classic  Away - Sullivan County Community College
     
    TBA     
    Sat., 1/13  V Girls Indoor Track  Brookfield, Immaculate, Joel Barlow, Newtown, Notre Dame-Fairfield, Stratford  Away - Brookfield HS-BHS Track
     
    2:00 p.m.  12:30 PM   
    Mon., 1/15  V Boys Ice Hockey  Cheshire  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 6-3     
    Mon., 1/15  V Wrestling  Mt. Anthony (VT)  Home - Danbury HS-Main Gym
    [Directions] 
    5:00 p.m.     
    Mon., 1/15  JV Wrestling  Mt. Anthony (VT)  Home - Danbury HS-Main Gym
    [Directions] 
    6:00 p.m.     
    Tue., 1/16  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    Cancelled     
    Wed., 1/17  V Boys Ice Hockey  Masuk  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 3-1     
    Wed., 1/17  V Boys Swimming and Diving  Housatonic Regional  Away - Hotchkiss School-Pool
    [Directions] 
    5:30 p.m.  3:45 PM   
    Wed., 1/17  V Wrestling  Trumbull  Away - Trumbull HS-Aux Gym
    [Directions] 
    6:00 p.m.  4:15 PM; 1 Bus (STA)  STA 
    Thu., 1/18  V Boys Basketball  Whitney Tech  Away - Eli Whitney RVTS-Gym
    [Directions] 
    L 57-55     
    Thu., 1/18  JV Boys Basketball  Whitney Tech  Away - Eli Whitney RVTS-Gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Thu., 1/18  JV Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Away - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Thu., 1/18  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 1/18  V Girls Basketball  Whitney Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 30-32    CTC 
    Thu., 1/18  JV Girls Basketball  Whitney Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Fri., 1/19  V Boys Basketball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 52-49    CTC 
    Fri., 1/19  JV Boys Basketball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Fri., 1/19  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Fri., 1/19  V Girls Basketball  Platt Tech  Away - Platt Tech.-Gym
    [Directions] 
    L 34-46    CTC 
    Fri., 1/19  JV Girls Basketball  Platt Tech  Away - Platt Tech.-Gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Sat., 1/20  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 1/20  JV Wrestling  Enfield, Fairfield Ludlowe, Fairfield Warde, New Canaan, New Fairfield, Newtown, Norwalk, Ridgefield, Simsbury, Southington, Stamford, Trumbull, Weston  Home - Danbury HS-Main Gym
    [Directions] 
    9:30 a.m.     
    Mon., 1/22  V Boys Basketball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Gym
    [Directions] 
    W 63-58(OT)     
    Mon., 1/22  JV Boys Basketball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Mon., 1/22  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Mon., 1/22  V Girls Basketball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 40-18    CTC 
    Wed., 1/24  V Boys Ice Hockey  Housatonic Coop  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 5-1     
    Wed., 1/24  V Boys Swimming and Diving  Nonnewaug  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 1/24  V Wrestling  Westhill  Away - Westhill HS-New Gym
    [Directions] 
    6:00 p.m.  4:15 PM; 1 Bus (STA)  STA 
    Wed., 1/24  V Girls Basketball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    L 19-45     
    Wed., 1/24  JV Girls Basketball  Bullard Havens Tech  Away - Bullard Havens Tech-Gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Thu., 1/25  V Boys Basketball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 51-49    CTC 
    Thu., 1/25  JV Boys Basketball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Thu., 1/25  JV Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Away - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    Cancelled     
    Thu., 1/25  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 1/26  V Boys Basketball  Wright Tech  Away - J M Wright Tech School-Thomas R. Good Gymnasium
    [Directions] 
    W 58-43    CTC 
    Fri., 1/26  JV Boys Basketball  Wright Tech  Away - J M Wright Tech School-Thomas R. Good Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Fri., 1/26  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Fri., 1/26  V Girls Basketball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 27-40    CTC 
    Sat., 1/27  V Boys Ice Hockey  Masuk  Away - Shelton - Sports Center of CT-Upper Rink
    [Directions] 
    W 2-1     
    Sat., 1/27  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 1/27  V Boys Swimming and Diving  Northwestern  Away - Northwestern Regional H.S.-YMCA Swim
    [Directions] 
    3:00 p.m.  1:15 PM   
    Sat., 1/27  V Wrestling  Haver Hill (MA), Simsbury, Timberlane (NH)  Home - Danbury HS-Main Gym
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Sat., 1/27  V Wrestling  Brookfield Invitational  Away - Brookfield HS-BHS Small & Big Gym
     
    9:30 a.m.  7:15 AM; 1 Bus (STA)   
    Sat., 1/27  V Girls Indoor Track  Bethel, Joel Barlow, Kolbe Cathedral, Masuk, Newtown, Weston  Away - Bethel HS-Track and Field Training Center
     
    9:00 a.m.  7:30 AM   
    Mon., 1/29  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 1/30  V Boys Ice Hockey  Northeastern Shamrocks  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 3-2     
    Tue., 1/30  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 1/30  V Girls Basketball  Bassick  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    6:00 p.m.     
    Tue., 1/30  JV Girls Basketball  Bassick  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 1/31  V Boys Basketball  New Milford  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 77-54     
    Wed., 1/31  JV Boys Basketball  New Milford  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Wed., 1/31  V Boys Ice Hockey  Brien McMahon/Norwalk  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 3-2     
    Wed., 1/31  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    2:30-4 p.m.     
    Wed., 1/31  V Wrestling  Brien McMahon, Norwalk  Home - Danbury HS-New gym
    [Directions] 
    5:00 p.m.    Add Norwalk from postponed match 1/10 
    Thu., 2/1  JV Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Away - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Thu., 2/1  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 2/2  V Boys Basketball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    L 51-50    CTC 
    Fri., 2/2  JV Boys Basketball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Fri., 2/2  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Fri., 2/2  V Girls Basketball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    6:00 p.m.    CTC 
    Fri., 2/2  JV Girls Basketball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Sat., 2/3  V Boys Ice Hockey  Watertown-Pomperaug  Away - Shelton - Sports Center of CT-Lower Rink
    [Directions] 
    L 4-2  4:30 PM; 1 Bus   
    Sat., 2/3  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 2/3  V Girls Indoor Track  SWC Championship  Away - Floyd Little Athletic Center-Field House
     
    5:00 p.m.  2:30 PM   
    Mon., 2/5  JV Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Mon., 2/5  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Mon., 2/5  V Girls Basketball  Windham Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    6:00 p.m.     
    Mon., 2/5  JV Girls Basketball  Windham Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Tue., 2/6  V Boys Basketball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Gym
    [Directions] 
    W 71-34    CTC 
    Tue., 2/6  JV Boys Basketball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Gym
    [Directions] 
    5:30 p.m.     
    Tue., 2/6  V Boys Swimming and Diving  Housatonic Regional  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Tue., 2/6  V Girls Basketball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    6:00 p.m.    CTC 
    Tue., 2/6  JV Girls Basketball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.    CTC 
    Wed., 2/7  V Boys Ice Hockey  Shepaug Valley Ice Hockey  Home - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    L 2-1     
    Wed., 2/7  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 2/7  V Girls Basketball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    5:30 p.m.  12:00 PM   
    Wed., 2/7  JV Girls Basketball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.  12:00 PM   
    Thu., 2/8  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 2/9  V Boys Basketball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    L 57-31     
    Fri., 2/9  JV Boys Basketball  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-High School Gym
    [Directions] 
    5:15 p.m.     
    Fri., 2/9  V Boys Swimming and Diving  Litchfield  Away - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Fri., 2/9  V Wrestling  New Canaan, Bridgeport Central, Brien McMahon, Darien, FCIAC, Fairfield Ludlowe, Fairfield Warde, Greenwich, Norwalk, Ridgefield, St. Joseph, Stamford, Staples, Trumbull, Westhill, Wilton  Away - New Canaan HS-Main Gym
     
    4:30 p.m.  1:45 PM, Dismiss 1:30 PM; 1 Bus (STA 1 way bus)   
    Fri., 2/9  V Girls Indoor Track  CIAC S Divisional Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    4:30 p.m.     
    Sat., 2/10  V Boys Ice Hockey  Bethel/Brookfield/Danbury/Immaculate  Away - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 4-1     
    Sat., 2/10  V Boys Indoor Track  CIAC M Divisional Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    4:00 p.m.     
    Sat., 2/10  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 2/10  V Wrestling  FCIAC Championships - Wrestlebacks and Finals  Away - New Canaan HS-Main Gym
     
    10:00 a.m.  7:30 AM; 1 Bus (STA 1 way bus)  STA 1 way bus 
    Sat., 2/10  V Girls Indoor Track  CIAC L Divisional Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    10:00 a.m.     
    Mon., 2/12  V Boys Ice Hockey  Guilford  Away - East Haven HS-Patsy DiLungo Rink
    [Directions] 
    L 5-1  5:30 PM; 1 Bus   
    Mon., 2/12  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 2/14  V Boys Basketball  Immaculate  Away - Immaculate HS-Immaculate Gym
    [Directions] 
    L 56-36     
    Wed., 2/14  JV Boys Basketball  Immaculate  Away - Immaculate HS-Immaculate Gym
    [Directions] 
    5:15 p.m.     
    Wed., 2/14  V Boys Ice Hockey  Newtown/New Fairfield  Away - Danbury Ice Arena-Patriot Rink
    [Directions] 
    W 5-2     
    Wed., 2/14  V Boys Swimming and Diving  Northwestern  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Thu., 2/15  V Boys Basketball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    W 57-51    CTC 
    Thu., 2/15  JV Boys Basketball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Thu., 2/15  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 2/15  V Girls Basketball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Gym
    [Directions] 
    4:30 p.m.  12:00 PM   
    Fri., 2/16  V Boys Swimming and Diving  Nonnewaug  Away - John F. Kennedy HS-JFK Pool
    [Directions] 
    7:00 p.m.  5:15 PM   
    Fri., 2/16  V Wrestling  CIAC LL Divisional Championship  Away - Trumbull
     
    TBA  11:15 AM, Dismiss 11:00 AM; 1 Bus (STA 1 way bus to Trumbull HS)   
    Sat., 2/17  V Boys Indoor Track  CIAC State Open Divisional Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    12:00 p.m.     
    Sat., 2/17  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 2/17  V Girls Indoor Track  CIAC State Open Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    12:00 p.m.     
    Sat., 2/17  V Girls Indoor Track  CIAC State Open Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    12:00 p.m.     
    Mon., 2/19  JV Wrestling  Simsbury, Glastonbury, Trumbull, Wethersfield  Away - Simsbury HS-Gym 2
    [Directions] 
    9:30 a.m.  7:00 AM; 1 Bus (STA)   
    Tue., 2/20  V Boys Basketball  Guilford  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    L 58-50     
    Tue., 2/20  JV Boys Basketball  Guilford  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:30 p.m.     
    Tue., 2/20  V Boys Swimming and Diving  Wamogo  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    5:30 p.m.     
    Wed., 2/21  V Boys Ice Hockey  New Milford  Away - Canterbury School-O'Neill Arena
    [Directions] 
    L 3-2  5:00 PM; 1 Bus   
    Wed., 2/21  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 2/22  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 2/23  V Boys Basketball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Daniel A. Garamella Memorial Gymnasium
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Fri., 2/23  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    3-5 p.m.     
    Fri., 2/23  V Wrestling  CIAC State Open & Girls Championship  Away - Floyd Little Athletic Center
     
    TBA     
    Sat., 2/24  V Boys Ice Hockey  Daniel Hand  Away - Northford-Red
    [Directions] 
    L 0-2  2:00 PM; 1 Bus   
    Sat., 2/24  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    8-10 a.m.     
    Sat., 2/24  V Boys Swimming and Diving  Splash Classic  Away - Plainville HS-Pool
     
    4:30 p.m.  11:00 AM   
    Mon., 2/26  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Tue., 2/27  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Wed., 2/28  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Thu., 2/29  V Boys Swimming and Diving  Practice  Home - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
    [Directions] 
    4-6 p.m.     
    Fri., 3/1  V Boys Swimming and Diving  Housatonic Regional, Litchfield, Nonnewaug, Northwestern, Wamogo  Away - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Middle & High School Pool
     
    5:30 p.m.     
    Sat., 3/2  V Boys Swimming and Diving  Housatonic Regional, TBA, Nonnewaug, Northwestern, Wamogo  Away - Hotchkiss School-Pool
     
    1:00 p.m.  10:00 AM   
    Mon., 3/4  V Boys Ice Hockey  Masuk  Away - Shelton - Sports Center of CT-Upper Rink
    [Directions] 
    L 0-7     
    Mon., 3/4  V Boys Ice Hockey  CIAC Div III First Round  Away - Higher Seed
     
    TBA     
    Wed., 3/6  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Diving Championships  Away - Sheehan HS-Sheehan HS Pool
     
    5:30 p.m.     
    Wed., 3/6  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Diving Championship  Away - Sheehan
     
    5:30 p.m.     
    Thu., 3/7  V Boys Ice Hockey  CIAC Div III Quarterfinal  Away - Site TBA
     
    TBA     
    Fri., 3/8  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Swimming Trials  Away - Cornerstone Aquatics Center-Pool
     
    5:15 p.m.  2:00 PM   
    Fri., 3/8  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Qualifying Meet  Away - Cornerstone Pool
     
    5:15 p.m.     
    Mon., 3/11  V Boys Ice Hockey  CIAC Div III Semifinal  Away - Site TBA
     
    TBA     
    Mon., 3/11  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Swimming Finals  Away - Cornerstone Aquatics Center-Pool
     
    6:00 p.m.  3:00 PM   
    Mon., 3/11  V Boys Swimming and Diving  CIAC Class S Finals  Away - Cornerstone Pool
     
    6:00 p.m.     
    Thu., 3/14  V Boys Ice Hockey  CIAC Div III Final  Away - Site TBA
     
    TBA     
    Thu., 3/14  V Boys Swimming and Diving  CIAC Diving Open  Away - TBA
     
    5:30 p.m.     
    Thu., 3/14  V Boys Swimming and Diving  CIAC State Open Diving  Away - Middletown
     
    5:30 p.m.     
    Sat., 3/16  V Boys Swimming and Diving  CIAC Swimming Open  Away - Yale University-Kiphuth Exhibition Pool
     
    11:00 a.m.     
    Sat., 3/16  V Boys Swimming and Diving  CIAC State Open Swimming  Away - Yale
     
    1:00 p.m.     
    Thu., 3/21  V Baseball  Danbury (Scrim.)  Away - Danbury HS-V Baseball Field
    [Directions] 
    Cancelled     
    Wed., 3/27  V Baseball  Brookfield (Scrim.)  Away - Brookfield HS-BHS Baseball Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Sat., 3/30  V Baseball  New Canaan  Away - Mead Park-Baseball Field
    [Directions] 
    L 12-0     
    Sat., 3/30  V Softball  Joel Barlow  Away - Joel Barlow High-Field E (Softball)
    [Directions] 
    L 19-6     
    Mon., 4/1  V Baseball  Pomperaug  Away - Pomperaug HS-Baseball Field
    [Directions] 
    L 1-0     
    Mon., 4/1  V Softball  Bethel  Away - Bethel HS-Kisling Field
    [Directions] 
    L 21-1     
    Fri., 4/5  V Boys Tennis  Bethel  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    3:45 p.m.
    [Detailed Results] 
       
    Fri., 4/5  V Girls Tennis  Bethel  Away - Bethel HS-BHS Tennis Courts
    [Directions] 
    L 1-6     
    Sat., 4/6  V Boys Tennis  Danbury  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    L 1-6    NL 
    Mon., 4/8  V Baseball  Wright Tech  Away - Scalzi Park-Cubeta Stadium
    [Directions] 
    W 13-2     
    Mon., 4/8  V Boys Tennis  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 7-0    CTC 
    Mon., 4/8  V Softball  Wright Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    W 17-4    CTC 
    Tue., 4/9  JV Softball  Wilcox Tech  Home - Hatters Park-Danbury Hatters Park
    [Directions] 
    3:00 p.m.     
    Tue., 4/9  V Girls Tennis  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Tennis Courts
    [Directions] 
    W 5-2     
    Wed., 4/10  V Baseball  Wolcott Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    W 4-3    CTC 
    Wed., 4/10  V Boys Tennis  New Milford  Away - New Milford HS-Tennis Courts - NMHS
    [Directions] 
    L 2-5     
    Wed., 4/10  V Softball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    W 11-9    CTC 
    Wed., 4/10  V Girls Tennis  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 7-0     
    Thu., 4/11  JV Baseball  New Fairfield  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    L 18-1     
    Thu., 4/11  V Girls Tennis  Norwich Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W Forfeit    CTC 
    Fri., 4/12  V Softball  Wilcox Tech  Away - North End Field
    [Directions] 
    L 20-1    CTC 
    Mon., 4/15  V Baseball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    W 11-0    NL 
    Tue., 4/16  V Baseball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    W 4-2    CTC 
    Tue., 4/16  V Softball  Bullard Havens Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    W 14-13    CTC 
    Wed., 4/17  V Softball  O'Brien Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    L 21-0    CTC 
    Fri., 4/19  V Baseball  O'Brien Tech  Away - Emmett O' Brien Reg Voc Tech School-O'Brien Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    W 9-4     
    Fri., 4/19  V Girls Tennis  Immaculate  Away - Rogers Park (Danbury, CT)-Tennis Courts
    [Directions] 
    L 2-5     
    Mon., 4/22  V Baseball  Platt Tech  Away - Milford Academy Field/McCann Natatorium-Milford Academy Field
    [Directions] 
    W 13-6    CTC 
    Mon., 4/22  V Boys Tennis  Shepaug Valley  Away - Shepaug Valley HS-Shepaug Valley Tennis Courts
    [Directions] 
    L 1-6     
    Mon., 4/22  V Softball  Platt Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    L 15-0 (5)    CTC 
    Tue., 4/23  V Baseball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Tue., 4/23  V Boys Tennis  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-Tennis Courts
    [Directions] 
    W 7-0  12:00 PM   
    Tue., 4/23  V Girls Tennis  New Fairfield  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    L 1-6     
    Thu., 4/25  V Baseball  Shepaug Valley  Away - Washington Primary School-Ted Alex Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Thu., 4/25  V Softball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School-Kaynor Softball Diamond
    [Directions] 
    3:45 p.m.  12:00 PM  CTC 
    Fri., 4/26  V Boys Tennis  New Fairfield  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 6-1     
    Fri., 4/26  V Softball  Platt Tech  Away - Foote Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Fri., 4/26  V Girls Tennis  New Fairfield  Away - New Fairfield HS-Tennis Courts
    [Directions] 
    L 2-5  12:00 PM   
    Sat., 4/27  JV Baseball  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    10:00 a.m.     
    Mon., 4/29  V Baseball  Bullard Havens Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Mon., 4/29  V Boys Tennis  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 5-2    CTC 
    Mon., 4/29  V Softball  Bullard Havens Tech  Away - Beardsley Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Mon., 4/29  V Girls Tennis  Grasso Tech  Away - Fitch HS-Tennis Courts
    [Directions] 
    W 7-0  12:00 PM   
    Mon., 4/29  V Girls Tennis  Grasso Tech  Away - Fitch HS-Tennis Courts
    [Directions] 
    W 7-0  12:00 PM   
    Tue., 4/30  V Baseball  Bullard Havens Tech  Away - Beardsley Park
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 4/30  V Boys Tennis  Immaculate  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 6-1     
    Tue., 4/30  JV Softball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Softball Diamond
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Wed., 5/1  V Baseball  Wright Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Wed., 5/1  V Softball  Wright Tech  Away - Scalzi Park-Scalzi #3
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Wed., 5/1  V Girls Tennis  Prince Tech  Away - Elizabeth Park-Elizabeth Park Courts 1,2,3,4,5,6
    [Directions] 
    W 7-0     
    Thu., 5/2  V Softball  Goodwin Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    3:00 p.m.    NL 
    Thu., 5/2  V Girls Tennis  Platt Tech  Away - Eisenhower Park
    [Directions] 
    W 5-2     
    Fri., 5/3  V Baseball  Whitney Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Fri., 5/3  V Softball  Whitney Tech  Away - Eli Whitney RVTS-Softball Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC 
    Sat., 5/4  JV Baseball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Baseball Diamond
    [Directions] 
    11:00 a.m.     
    Mon., 5/6  V Boys Tennis  Grasso Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 5-2  12:00 PM   
    Mon., 5/6  V Boys Tennis  Grasso Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 5-2  12:00 PM   
    Tue., 5/7  V Softball  Shepaug Valley  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    3:00 p.m.     
    Tue., 5/7  V Girls Tennis  Prince Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 7-0    CTC 
    Thu., 5/9  V Baseball  Wolcott Tech  Away - Oliver Wolcott Technical HS-Wolcott Tech Athletic Complex
    [Directions] 
    3:45 p.m.  12:00 PM   
    Thu., 5/9  JV Baseball  Platt Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    Cancelled     
    Thu., 5/9  V Boys Tennis  Immaculate  Away - Immaculate HS-Rogers Park, Danbury
    [Directions] 
    W 6-1     
    Thu., 5/9  V Softball  Wolcott Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    3:00 p.m.    CTC 
    Thu., 5/9  V Girls Tennis  Wilcox Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 6-1    CTC 
    Sat., 5/11  V Baseball  Immaculate  Away - Rogers Park (Danbury, CT)-Rogers Park
    [Directions] 
    12:00 p.m.     
    Sat., 5/11  JV Baseball  Immaculate  Away - Rogers Park (Danbury, CT)-Rogers Park
    [Directions] 
    2:00 p.m.     
    Mon., 5/13  V Baseball  Kaynor Tech  Away - Kaynor Technical School- Kaynor Baseball Diamond
    [Directions] 
    3:45 p.m.  12:00 PM   
    Mon., 5/13  V Boys Tennis  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Tennis Courts
    [Directions] 
    W 5-2     
    Mon., 5/13  V Softball  Stratford  Away - DeLuca Field-Deluca Field
    [Directions] 
    6:30 p.m.     
    Mon., 5/13  JV Softball  Stratford  Away - DeLuca Field-Deluca Field
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Mon., 5/13  V Girls Tennis  Immaculate  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Tennis Complex
    [Directions] 
    W 4-3     
    Tue., 5/14  V Baseball  Goodwin Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Tue., 5/14  V Softball  Kaynor Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    3:00 p.m.    CTC 
    Tue., 5/14  V Girls Tennis  Norwich Tech  Away - Norwich Technical HS-NTHS Outdoor Athletic Complex
    [Directions] 
    W 5-2     
    Fri., 5/17  V Boys Tennis  Platt Tech  Away - Eisenhower Park-Eisenhower
    [Directions] 
    W 6-1  12:00 PM   
    Fri., 5/17  V Softball  Goodwin Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    12:00 p.m.     
    Fri., 5/17  V Softball  Wilcox Tech  Home - Hatters Park-Hatters #1
    [Directions] 
    3:00 p.m.     
    Sun., 5/19  V Baseball  Wamogo  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:00 p.m.     
    Mon., 5/20  V Baseball  Kaynor Tech  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.    CTC Quarterfinal 
    Mon., 5/20  V Softball  Wilcox Tech  Away - Wilcox Tech-Softball Diamond
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Mon., 5/20  V Girls Tennis  Girls Tennis CTC Championships  Away - Wesleyan -Middletown Tennis Courts
     
    9:00 a.m.     
    Tue., 5/21  V Softball  Weston  Away - Weston HS-Softball - North House Field (Hurlbutt El. School)
    [Directions] 
    4:00 p.m.     
    Wed., 5/22  V Baseball  Weston  Home - Abbott V-T School-Abbott Tech Baseball Field, School Campus
    [Directions] 
    3:45 p.m.     
    Wed., 5/22  V Boys Tennis  Wilcox Tech  Away - Wesleyan -Middletown Tennis Courts
    [Directions] 
    9:00 a.m.